GLACI AID

Otázky a odpovědi

Čím se hasicí sprej GlaciAid MG-400 odlišuje od konkurence ?

 • Naprostá unikátnost a odlišnost našeho hasicího spreje od drtivé většiny tuzemských i zahraničních hasicích sprejů na bázi vody a pěnidla je zajištěna kombinací špičkového hasiva premixu ABF s podílem účinných složek hašení přes 18% a jejich působením na každou třídu požáru jiným hasebním efektem
 • Další předností je použití technologie spreje BOV-váček uvnitř nádoby, zajišťující plnou funkčnost spreje ve všech polohách.
 • Nastavení speciálního proudu hasiva zvyšuje jeho samotný výkon - hasivo je aplikováno na požár ve formě jemného pěnového aerosolu s vynikajícím distribučním objemem. To zaručuje možnost odebírání velkého množství energie hoření a tím pádem značnou efektivitu i rychlost hašení a tepelnou ochranu obsluhy.
 • Kompletní výroba v EU z komponentů pouze z EU je zárukou té nejvyšší kvality.

 

Co se stane, když vystavím vysokému mrazu hasicí sprej GlaciAid MG-400 ?

 • Hasivo uvnitř speciálního váčku bude postupně houstnout, poté krystalizovat a následně promrzne celé - dle stupně mrazu a délky jeho působení. Po vystavení spreje vyšší okolní teplotě nebo zahřívání, bude hasivo opačným způsobem tát, až opět zcela zkapalní. Výrobce hasiva garantuje po dobu 6 roků možnost jeho opakovaného zamrzání a opětovného tání bez vlivu na účinnost. Sprej se díky své konstrukci tímto opakovaným procesem zamrzání a tání taktéž po dobu 6 let nepoškodí a zůstává stále funkční.

 

Proč není hasicí sprej GlaciAid MG-400 odolný vysokému mrazu ?

 • Standardní pěnidla (povrchově aktivní látky) s přidanou složkou, zajišťující jejich mrazuvzdornost, nedosahují tak vysoký hasební efekt, jako naše speciální hasivo-premix s aditivy; proto jej pro zachování jeho unikátních hasebních vlastností ponecháváme u univerzální verze MG-400 bez přídavku těchto látek
 • Pro zákazníky poptávající hasicí spreje odolávající vysokému mrazu (až do -30°C) máme ve výrobní nabídce mrazuvzdornou variantu našeho spreje, vyvinutou pro nasazení zejména pro hašení v dopravních prostředcích a místech s trvale klesající teplotou
 • Doporučujeme vozit náš hasicí sprej po zimní období v příruční schránce uvnitř vozidla, která bývá vytápěná a hasicí sprej je krátce po jeho zahřátí plně funkční, hasivo díky svému složení v našich běžných klimatických podmínkách nepromrzá na kost, ale postupně se s klesající teplotou zahušťuje a o to rychleji ohříváním opět kapalní, bez změny účinnosti - při předpokládané odstávce vozidla v mrazu, doporučujeme přenesení hasicího spreje domů do tepla, díky své kompaktnosti to je minimální zátěž a hasicí sprej z vozu se v domácnosti vždy může hodit.
 • Hasicí sprej má funkční rozsah teplot -2°C až +50°C a pro jeho používání platí pravidla, jako pro ostatní aerosolové nádoby, upozornění najdete na etiketě spreje .

 

Mrazuvzdorná varianta produktu GlaciAid CAR-30°

 • V případě zájmu o speciální mrazuvzdorný typ hasicího spreje, nabízíme našim obchodním partnerům výrobní variantu s označením GlaciAid CAR-30°, který je určený zejména pro celoroční použití ve vozidlech a dopravních prostředcích v oblastech s vysokými mrazy. Sprej je určený k efektivnímu hašení hořlavých kapalin, díky speciálnímu složení hasiva zvládne uhasit i požáry třídy A + F, lze s ním hasit i zařízení pod napětím do 400V. Neváhejte nás v případě zájmu o tento produkt kontaktovat!

 

Proč necítím přelévání obsahu spreje GlaciAid MG-400, když s ním třesu ?

 • hasici sprej je vyroben špičkovou technologií BOV, což znamená, že uvnitř nádoby hasicího spreje je váček, ve kterém je obsaženo hasivo. Na váček působí tlak stlačeného vzduchu, který je mezi stěnami spreje a váčkem – to znamená následující:
 • plnou funkčnost spreje ve všech polohách
 • hasivo nepřichází do kontaktu s nádobou ani hnacím plynem
 • hasivo opouští sprej čisté, bez hnacího média
 • hnací plyn je vzduch a díky tomu je hasicí sprej šetrný k životnímu prostředí
 • při zamrznutí spreje a jeho opětovném rozmrznutí nedojde k jeho poškození a je dále plně funkční
 • při hašení zařízení pod napětím nemůže díky odděleným prostorům dojít k přenosu elektřiny na obsluhu spreje
 • rovnoměrné vyprazdňování hasiva ze spreje zvyšuje efektivitu hašení.

 

Jaká je životnost spreje GlaciAid MG-400 ?

 • Životnost-plná funkčnost hasicího spreje je 6 roků od data výroby, které je uvedeno na dně nádoby, spolu se šarží. Po uplynutí životnosti doporučujeme pořídit si u nás raději nový hasicí sprej, kde je jistota opět plné funkčnosti a starý sprej označit „prošlý“ a použít jej například na dohašování ohnišť, na trénink hasebního zásahu a podobné aktivity, kde případné selhání spreje nebude mít fatální následky.
 • V průběhu každého roku lze ověřit funkčnost spreje cca 0,5 sekundy trvajícím stříknutím do bezpečné zóny (otevřený venkovní prostor po směru větru a podobně).

 

víc fotek
Kontaktujte nás
mail icon
Mail

uher@glaciaid.com
mbarninova@gmail.com

phone icon
Telefon

cz +420 607 551 085
sk +421 904 002 203

www.glaciaid.com

Top